Ferdi Kaza Plus Sigortası (Asistans)

Ferdi Kaza Plus Sigortası ( asistans)

Ferdi Kaza Plus Sigortası (Asistans)

ANA TEMİNATLAR

Kaza Sonucu Vefat :

Sigortalının kaza sonucu vefat etmesi durumunda, sevdiklerine yapılacak ödeme teminatımız altında.

Sürekli Sakatlık :

Kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda, sigortalıya yapılacak ödeme teminatımız altında.

Kaza Tedavi Masrafları

Kaza sebebiyle oluşan hastane masrafları, sigorta kapsamında belirtlilen limitler dâhilinde teminatımız altında.

7/24 YOL YARDIM PAKETİ

Kaza, arıza veya çalınma neticesinde aşağıdaki hizmetler için 2 gün bekleme süresi vardır. Bu hizmetler poliçe düzenlendikten 2 gün sonra verilebilir;

1. Çekme

a) Kaza halinde ASISTANS, sigortalı aracın var ise kazanın gerçekleştiği ildeki en yakın servise çekimini 2.500 TL (Yılda 2 defa) limit dahilinde sağlayacaktır. Limiti aşan tutar (köprü ve otoyol ücretleri de dahil olmak üzere) önceden bilgilendirmek suretiyle Sigortalıdan tahsil edilecektir.

b) Arıza halinde ASISTANS, sigortalı aracın arızasının gerçekleştiği ildeki en yakın servise çekimini 2.500 TL (Yılda 1 defa) (Opsiyonel yılda 2 defa) limit dahilinde sağlayacaktır. Limiti aşan tutar (köprü ve otoyol ücretleri de dahil olmak üzere) önceden bilgilendirmek suretiyle Sigortalıdan tahsil edilecektir.

Aracın yükünden dolayı çekilmesine engel bir durum var ise, yükün boşaltılmasından ASISTANS sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda sigortalı ile irtibata geçilerek yükün taşınmasının ve muhafazasının sigortalının sorumluluğunda olduğu hatırlatılarak organizasyon konusunda kendilerine yardımcı olunur.

Aracın trafikte seyredemeyecek şekilde kısmi hasara uğraması ve/veya bu hasar sonucu kırık farlar, tehlikeli sarkan keskin parçalar veya araç kullanımı sırasında düşecek parçalar gibi nedenler ile trafik güvenliğinin tehdit etmesi durumunda da sigortalı araç çekilir.

ASISTANS aynı vaka için sadece 1 (bir) adet çekici maliyetini üstlenir. Farklı sebeplerden dahi olsa, çekimin yapıldığı ve bir sonraki gün arıza sebebiyle ücretsiz çekici hizmeti sağlanmaz.

2. Vinçle Kurtarma

ASISTANS, kaza durumunda sigortalı araçların yolun dışına çıkarak vinç ile kurtarılması gerektiği durumlarda tüm organizasyonu yaparak 2.500 TL limit dahilinde sigortalı aracın kurtarılmasını sağlayacaktır. Limiti aşacak kurtarma işlemlerinde tutar önceden bildirilmek suretiyle sigortalıdan tahsil edilecektir.

Aracın yükünden dolayı kurtarma işlemine engel bir durum var ise, yükün boşaltılmasından ASISTANS sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda sigortalı ile irtibata geçilerek yükün taşınmasının ve muhafazasının sigortalının sorumluluğunda olduğu hatırlatılarak organizasyon konusunda kendilerine yardımcı olunur

3. Çilingir (Oto Kapı Kilit) Hizmeti

Sigortalı araca ait anahtarların kaybolması veya araç içinde unutulması durumunda, olay yerine yetkili servis gönderilmesi ASISTANS tarafından organize edilir ve yol yardım aracının 50 km’ye kadar yol servis ücreti ve 1 saate kadar servis işçilik bedeli (yedek parça bedelleri hariç) ASISTANS tarafından ödenir. ASISTANS, kilidin yetkili servis tarafından açılamaması durumunda (immobilizer anahtar olması) sigortalı aracın en yakın yetkili servise 1.500 TL limit dahilinde çekilmesini sağlayacaktır.

4. Benzin Bitmesi

ASISTANS, benzin bitmesi durumunda aracın en yakın benzin istasyonuna 1.500 TL limit dahilinde çekilmesini sağlayacaktır.

5. Patlayan Lastiğin Değiştirilmesi

ASISTANS, herhangi bir sebeple sigortalı aracın lastiğinin patlaması veya havasının inmesi durumunda lastiğin değişimini sağlayacaktır. Yedek lastik olmaması veya onarım gerektiren durumlarda ise Sigortalı Aracın en yakın servise 1.500 TL limit dahilinde çekilmesi sağlanacaktır. Lastik bedeli kapsam dışıdır.

Konut Sigortası

Sosyal medyada paylaş

Share on facebookShare on twitter